דף הבית / מאמרים / כיף בחינם

כיף בחינם

אחד הביטויים שהכי מחפשים בגוגל במהלך הקיץ הוא "אטרקציות בצפון בחינם". הסבות לכך הן ברורות. בחינם כל אחד רוצה, ובמיוחד בקיץ – כשההוצאות המשפחתיות מאד כבדות וה"בצפון" כי זהו איזור התירות הפופולרי בתקופה הקיץ. ובמאמר הקרוב נסקור 2 אטרקציות חינמיות בצפון.

מרכז המבקרים של בתי זיקוק:

מרכז המבקרים של בתי זיקוק, נמצא בקריות , סמוך לחיפה ומספק הצצה מקרוב על התהליך אותו עובר הנפט מהרגע בו הוא מופק מהאדמה ועד לרגע בו הוא הופך לחומר בעירה או לחומר גלם בתעשייה בצורותיו השונות. מרכז המבקרים של בתי זיקוק ממוקם בתוך "הלבניות" המפורסמות ומספר בין השאר על השימוש שנעשה בהן בזמן שהיו פעילות. מדובר במרכז מבקרים אולטרא מודרני שרבות מהפעילויות בו משולבות באמצעים מודרניים חזותיים וקוליים המושכים וגורמים לעניין רק בקרב ציבור המבקרים. הפעלתו של מרכז מבקרים חינמי בבתי הזיקוק הינה חלק מתהליך אסטרטגי שמטרתו ליצור אהבה בקרב ציבור זה שיש כלפיו רגשות מעורבים בגלל זיהום האוויר הרב שנגרם בגלל הפעילות בו.

במקום ישנן 4 תחנות. התחנה הראשונה  מועברת באולם בה רואים תוצרים נלווים של תעשיית זיקוק הנפט ובה גם ישנו משחק אינטראקטיבי נחמד. בתחנה השנייה נלמד לומדים על תהליך זיקוק הנפט המתרחש בבתי הזיקוק. התחנה השלישית הינה ליד דגם מוקטן של לבניה בו מוקרן סרטון המסביר על תהליכי האידוי שהתרחשו בהן והתחנה הרביעית הינה באולם קולנוע משוכלל בו רואים סרט תלת מימד על בתי הזיקוק. משך הביקור במרכז המבקרים של בתי זיקוק הינו כשעה ורבע וניתן לתאם אותו בטלפון 04-8788124.

מרכז המבקרים של מקורות:

מרכז המבקרים של מקורות באתר אשכול הינו מרכז מבקרים מודרני שהוקם על ידי חברת מקורות, לברת המים הלאומית של ישראל, כדי להסביר על פעולותיה לציבור. רבים מאתרי הקמפינג בצפון ממליצים על מרכז מבקרים זה ללקוחותיהם ולאחרונה ההמתנה למקום פנוי בסיורים המתקיימים במקום ארוכה מתמיד.  כדי להזמין ביקור במקום ניתן להתקשר לטלפון 04-6500664.

מה רואים במקום פופולרי זה? במרכז המבקרים של מקורות ישנן 4 תחנות:  הסיור מתחיל במיצג המתרחש בחדר חשוך מול מפה של המדינה ומודל מים המשולב עם מוסיקה ותאורה מיוחדת בו לומדים על מקורות המים של המדינה וכיצד מפתחים מקורות מים חדשים ועל מחר. בתחנה השנה במרכז המבקרים נלמד על המוביל הארצי והתהליכים שאותם המים עוברים מהרגע בו הם מגיעים לאתר אשכול [המקום בו מרכז המבקרים נמצא – סמוך לצומת המוביל] עד הרגע בו הם מגיעים למשתמש הביתי [כיום השאיבה מהכנרת ממש מעטה ]. התינה השלישית הינה משחק וירטואלי באמצעותו נלמד על מערכת המים שבמדינה ובתחנה הרביעית נחזה בסרט מרהיב בו נלמד על היווצרות המים בעננים ומה שעובר על הטיפה הבודדת עד שהיא מגיעה לכוס שלכם בבית. המקום מרהיב ומעשיר וגם הנוף מנו יפה מאד. מומלץ!

About ariel

Check Also

4

וילות ל30 איש

אתם מתכוננים לשבת חתן ומחפשים מקום מתאים לחגוג בו. אולי בית מלון? לא, אתם לא ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *