דף הבית / מאמרים / צימרים צפון – החופשה המושלמת לכל המשפחה

צימרים צפון – החופשה המושלמת לכל המשפחה

כ-9000 צימרים יש בארץ ורובם בצפון. הסיבה שבגללה מתרכזים רוב הצימרים בצפון נובעת ממספר סיבות.

מזג אוויר

זמן החופשה והנופשים בישראל, הוא כמו ברוב מדינות העולם בקיץ. אבל הקיץ הישראלי הוא בלתי נסבל. החמסין, הלחות והחום בקיץ שעלולים להגיע גם ל- 40 מעלות בצל, הופכים את העונה הזו לסיוט וכולם רוצים לברוח למקום הרבה יותר קריר ומאוורר. אם כך- הצפון הוא המקום האידיאלי לנפוש בקיץ. גם אם מאוד חם במרכז ובדרום הארץ, בצפון עדיין יש איזו בריזה קרירה וזה בדיוק מה שמחפש המטייל הישראלי.

צימרים בצפון בחיק הטבע

צפון הארץ משופע ביערות, חורשות, נחלים, נהרות והכנרת. אם כך המקום הכי אידיאלי לטייל בו הוא הצפון. יש נוף יפה, יש מה לראות. יש המון שרידים היסטוריים, יש כל מיני טיולי קטיף למשפחות עם ילדים. הצפון זה המקום בו מתרכזים כל מיני אירועי נופש של קיץ ולכן צימרים בצפון תהיה הבחירה של רוב המשפחות שרוצות לבלות עם הילדים בחיק הטבע ולא בעוד בית מלון מבטון.

צימרים באזור טבריה אהובים בעיקר על משפחות עם ילדים ממקומות עירוניים. הילדים האלה לא יודעים מה זה להתרוצץ בחיק הטבע, ולינות מהחופש. בדיוק בגלל זה ההורים יבחרו לשכור צימרים בצפון, כדי שלילדים יהיה קצת טבע אמיתי ומשוחרר.

הרבה מים, כנרת, נחל דישון ועוד

כאשר משפחות בוחרות לשכור צימרים בצפון בקיץ, הן מחפשות לשהות  בקרבת מקורות מים אם כך בצפון יש לנו את הכנרת, יש את הסחנה וגם את כל הנחלים האלה:שמורת נחל עיון, נחל בצת, שמורת תל דן, נחל גילבון, נחל תנינים, שמורת החצבני, שמורת יהודיה, נחל כזיב, נחל נעמן ושמורת נחל עמוד. בחלק מהנחלים יש זרימה כל השנה ובחלקם רק בחורף.

המון פארקים בצפון

יציאה אל הצפון היא בילוי מובטח בחיק הטבע הירוק. אינו כמו ירוק מול העיניים כדי להשתחרר וליהנות. לא חייבים ללכת במסלולים של מטיבי לכת, אפשר גם לנפוש בקמפינג בתוך שמורת טבע ירוקה וכבר יש לכם שבירת שגרה ושלווה מוחלטת.

הצפון משופע בפארקים ירוקים. בחלקם יש לשלם כניסה וחלקם חינם.

פארק נשר, פארק המעיינות, פארק רמות מנשה (מומלץ. לימים חמים במיוחד). פארק הסלעים בתפן ,פארק יער בית קשת, פארק הירדן, פארק גורן, פארק מנרה ופארק קצרין.

בחלק מהפארקים האלה יש גם מקורות מים או שהם סמוכים להם. רובם הם חניונים מסודרים עם מקומות ישיבה.

צימרים בצפון – לגעת בשמיים

רוב עם ישראל מעדיף היום לבלות בצימרים על פני בתי מלון. אין שום דבר מיוחד בבית מלון שמחזיר אותך, לכאורה לאותו נוף ביתי. בטון ושטיחים. אבל כשיוצאים לצימר כבר מרגישים אחרת.

מומלץ לשהות בצימרים עם סביבת נוף ירוקה ויפה, קרובה לאטרקציות ולמקומות בילוי שאתם רוצים לשהות בהם במהלך הנופש.

About ariel

Check Also

4

וילות ל30 איש

אתם מתכוננים לשבת חתן ומחפשים מקום מתאים לחגוג בו. אולי בית מלון? לא, אתם לא ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *